
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 450 kHz |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 300 mV/µs |
| Operating Supply Current | 120 µA |
| Input Bias Current | 10 nA |
| Quiescent Current | 60 µA |
| Output Current per Channel | 4 mA |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 300 µV |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Input Voltage Noise Density | 26 nV/sqrt Hz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 65 dB |
| Amplifier Type | CMOS Amplifier |
Stock: 240
Distributors
pcbx
Unit Price$2.68426
Ext.Price$2.68426
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.68426 | $2.68426 |
| 10 | $2.28893 | $22.88930 |
| 25 | $2.07370 | $51.84250 |
| 50 | $1.87871 | $93.93550 |
| 100 | $1.70206 | $170.20600 |
| 300 | $1.64363 | $493.08900 |
| 500 | $1.58721 | $793.60500 |
| 1000 | $1.53677 | $1536.77000 |
